Cennik opieki nad kotami

MRUCZANKA – typ wizyty, w której koty odwiedzane są raz dziennie przez min. 45 minut, ale jeśli chcą i potrzebują, to bezpłatnie przedłużamy nasze spotkanie do pełnej godziny.

MRUCZANKA + DOBRANOCKA – pakiet dwóch dziennych wizyt (rano i wieczorem), z których jedna trwa tyle, co Mruczanka, a druga może być trochę krótsza (od 30 do 45 minut).

Dzielnica / okolica WarszawyMruczanka
(Cena za wizytę)
Mruczanka + Dobranocka
(łączna cena za 2 wizyty dziennie)
Białołęka, Bielany, Żerań, Bródno oraz Jabłonna i Legionowo60 zł100 zł
Śródmieście, Bemowo, Ochota, Wola, Żoliborz, Praga Północ i Południe, Targówek70 zł 120 zł
Włochy, Ursus, Wilanów, Mokotów, Ursynów, Wawer, Rembertów80 zł 140 zł
Dopłata w pojedyncze dni świąteczne: 6 stycznia, 1 i 3 maja, Boże Ciało, 15 sierpnia, 1 i 11 listopada 10 zł15 zł
Dopłata w czasie świąt w dni: 24, 25, 26 i 31 grudnia, 1 stycznia, Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny 40 zł 60 zł
Dojazd w miejsca inne, niż wymienione w tabelce – ceny ustalamy indywidualnie.
Można rezerwować też wizyty dłuższe, niż 60 minut w cenie + 20 zł za 30 minut.
Usługi dodatkowe (opcjonalnie)Cena
Odbiór kluczy przed opieką w inny dzień, niż spotkanie zapoznawcze i podpisanie umowy30 zł
Dostarczenie zakupów zoologicznych w trakcie trwania opieki (karma, żwirek, akcesoria itd.) 20 zł + kwota z paragonu
Wypożyczenie dodatkowej kuwety 10 zł / dzień
Wypożyczenie automatycznej miski oraz wkładów chłodzących15 zł / dzień
Przy rozliczeniu za zakupy zoologiczne zawsze okazujemy opiekunowi kota dowód zakupu (paragon / fakturę). Koszt odbioru kluczy 30 zł dotyczy tylko i wyłącznie sytuacji, gdy niemożliwe jest przekazanie ich w dniu spotkania zapoznawczego i muszę podjechać do opiekuna po raz kolejny w innym terminie. Spotkanie zapoznawcze oraz zwrot kluczy po opiece są zawsze bezpłatne.

Informacje dodatkowe:

 • W ramach jednej rezerwacji odwiedzam koty codziennie minimum 1 raz dziennie. Ze względu na ich dobro, nie realizuję wizyt np. co drugi dzień.  
 • Koty przed rozpoczęciem opieki powinny być zaszczepione przeciwko wściekliźnie i chorobom zakaźnym oraz zabezpieczone przeciwko pchłom i kleszczom.  
 • Rezerwacja jest bezpłatna, jej odwołanie również (wyjątkiem są okresy świąteczne). 
 • Brak dopłat przy większej liczbie kocich mieszkańców, ale jeśli w domu mieszkają 4 lub więcej kotów doradzamy, żeby wizyty były dłuższe, niż 1 godzina. 
 • Brak dopłat za podanie kotu lekarstw, chyba, że znacząco wpływa to na wydłużenie każdej wizyty poza czas ustalony w umowie. Nie robię zastrzyków.     
 • W Święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanocne każda wizyta kosztuje o 40 zł więcej (przy jednej wizycie dziennie) lub całościowo o 60 zł więcej przy pakiecie Mruczanka + Dobranocka. 
 • Kalendarz zapisów mamy otwarty na cały 2023 i 2024 rok, poza terminami wskazanymi poniżej (10 – 16 czerwca 2024) oraz poza okresami świątecznymi (na ten czas są osobne zasady zapisów, które otwieramy ok. 2 miesiące przed świętami). 


Terminy niedostępne w 2024 roku:

10 – 16 czerwca

5 – 11 sierpnia 


Zachęcamy do przeczytania poniższych informacji dotyczących współpracy. Na blogu, w kategorii Wieści z kociego świata znajdziecie też luźne wpisy i przemyślenia o naszej pracy.


Opieka nad kotem – krok po kroku

1. Rezerwacja

Skontaktować można się z nami poprzez formularz na stronie / adres e-mail / Messenger (zakładka kontakt ). W wiadomości prosimy o podanie terminu oraz miejsca opieki (jaka dzielnica lub okolica Warszawy), a także kilku słów o kotach – (imiona, wiek, ogólny stan zdrowia). Jeszcze przed spotkaniem zapoznawczym możemy mailowo przesłać do wglądu regulamin opieki i wzór umowy. 

2. Skotkanie – czyli nasze pierwsze spotkanie zapoznawcze

Jeśli wskazany termin jest u nas dostępny, to umawiamy się na spotkanie zapoznawcze, zwane przez mnie roboczo „skotkaniem”. 🙂 Przyjeżdżam do domu opiekuna, żeby porozmawiać o kotach, ustalić szczegóły opieki i organizacji kociego czasu podczas odwiedzin, a także sposób kontaktu po każdej wizycie. Wszystko to zapisuję w umowie i formularzu opieki. Jeżeli opiekun jest zdecydowany na podjęcie współpracy ze mną, to podpisujemy umowę i przekazujemy sobie klucze. Spotkanie zapoznawcze przed pierwszą opieką jest bezpłatne i obowiązkowe – ponieważ to ważne, żeby koty mogły mnie poznać, zanim rozpocznie się opieka.

3. Przed wyjazdem

Wiem, że przed wyjazdami jest zawsze bardzo dużo spraw do załatwienia i łatwo coś przeoczyć. Niemniej jednak ogromnie ważne jest to, żeby przed wyjazdem jeszcze po raz ostatni, na spokojnie, zerknąć na całe mieszkanie i upewnić się, że koty, które właśnie zostają same są w nim bezpieczne. Dla ułatwienia podajemy ściągawkę dla zabieganych – listę najistotniejszych rzeczy 😉

  • zamknięcie wszystkich okien – WYMÓG KONIECZNY!

  • uniemożliwienie kotom dostępu do trujących dla nich roślin (jeśli takie rośliny są w domu); – WYMÓG KONIECZNY!

  • zamknięcie drzwiczek od sprzętów takich, jak: piekarnik, zmywarka, pralka oraz innych miejsc, gdzie koty mogłyby utknąć bez możliwości samodzielnego wydostania się;

  • zabezpieczenie kuchenki (gazowej lub elektrycznej) przed uruchomieniem;

  • pozostawienie w widocznym miejscu transportera i książeczki zdrowia – na wypadek, gdyby kot wymagał nieprzewidzianej wizyty w lecznicy weterynaryjnej;
  • upewnienie się, że jedzenia, żwirku i leków wystarczy na całą opiekę. Jeżeli jednak nie ma odpowiedniego zapasu ani czasu na uzupełnienie go, to pomożemy – dostarczymy niezbędne zakupy zoologiczne, zgodnie z obowiązującym cennikiem. 

4. Opieka i kontakt

Umawiamy się raczej na pory dnia (rano / popołudnie / wieczór), niż dokładne godziny, chyba, że kot musi dostać lekarstwo w ściśle określonym czasie – wtedy staram się dopasować grafik pod tę sytuację. Każde odwiedziny obejmują karmienie, odświeżenie kuwety oraz to, co ustalimy i zapiszemy w umowie oraz formularzu opieki.

Odwiedziny będą więc wyglądać trochę inaczej u starszego kota, inaczej u młodego kociaka i jeszcze inaczej, gdy odwiedzam kocią grupę – po prostu działam tak, żeby każda wizyta była dla kota jak najbardziej komfortowa. Choć u kotów nie wszystko uda się dostrzec gołym okiem, to staram się czujnie obserwować ich samopoczucie i jeśli coś mnie niepokoi, to zawsze daję Wam o tym znać.

Po każdej wizycie wysyłam wiadomość ze zdjęciami lub filmami oraz relacjonuję, jak spędziliśmy czas. 

5. Zakończenie opieki i odbiór kluczy

Po moich ostatnich odwiedzinach zawsze proszę o informację po powrocie do domu – wtedy jestem już spokojna, że opieka nad kotem została przejęta przez opiekuna. Umawiamy się również na zwrot kluczy (odwożę je bezpłatnie). 


Wsparcie zoopsychologiczne

Ceny obejmują: spotkanie stacjonarne lub zdalne, wypis z podsumowaniem sporządzony w ciągu 3 dni roboczych od spotkania, 3-miesięczne wsparcie poprzez kontakt mailowy w celu obserwacji postępów oraz udzielania dodatkowych wskazówek, jeżeli zachodzi taka potrzeba.

Rodzaj konsultacji Cena
Stacjonarna z dojazdem w Warszawie 200 zł
Zdalna (nie w każdej sytuacji) 150 zł
   
Konsultacje stacjonarne poza Warszawą – możliwy dojazd do 50 km (koszt doliczany do ceny konsultacji).